480.000 mensen gebruiken account op vdab.be
Meer dan 480.000 mensen logden dit jaar in op vdab.be. Dat zijn lang niet alleen werkzoekenden zonder werk, maar ook mensen die een job hebben en hun loopbaan willen bijsturen. VDAB introduceert deze zomer een gloednieuw account dat de mensen meer aan het stuur zet. Welke jobs wil je wel én niet doen? Welke informatie deel je wel of niet met werkgevers? De eigenaar van het account beslist.
Van januari tot en met juli dit jaar logden 483.771 mensen in op hun account op vdab.be. Met een account kan je een cv aanmaken en publiceren voor werkgevers, jobalerts aanzetten, vacatures bewaren, sollicitaties beheren, een opleiding aanvragen en meer. Om ervoor te zorgen dat mensen er optimaal gebruik van maken, maakte VDAB het account gebruiksvriendelijker. Met een intuïtief account wil VDAB mensen sneller doen uitkomen bij nuttige dienstverlening, zoals oriëntatietesten, online opleidingen of beroepsprofielen.
Welke informatie deel ik?
Iemand met een account heeft vanaf nu volledige controle over diens informatie. Die beslist welke werkervaringen en opleidingen zichtbaar zijn voor werkgevers. Dat kan handig zijn wanneer iemand bijvoorbeeld een fysiek zware job deed, maar zo’n job nu niet meer kan uitvoeren. De persoon kan ervoor kiezen om zijn vorige werkervaring niet te tonen. Werkgevers zullen dan geen contact opnemen voor deze of gelijkaardige functies. De persoon zelf ontvangt enkel suggesties voor jobs die aansluiten bij de huidige wensen en mogelijkheden.
‘Mijn beroepen’: meer dan ooit op maat
De pagina Mijn beroepen kreeg een stevige upgrade. Je kan nu aangeven:
- welke beroepen je wil doen
- welke beroepen je graag wil leren
- welke beroepen je graag wil verkennen
- en welke beroepen je niet wil doen
Als mensen op zoek gaan naar een nieuwe job, denken ze vaak enkel na over de jobs die ze wél willen doen. Met deze opdeling wil VDAB mensen stimuleren om breder te kijken. Zijn er beroepen die je graag zou willen doen, maar waarvoor je de kennis of vaardigheden nog mist? Of zijn er beroepen waarvan je beter wil weten wat ze precies inhouden? Zijn er jobs die je niet (meer) wil doen? Je kan het allemaal ontdekken en aanduiden.
Belgische beroepenstandaard evolueert mee
Beroepen veranderen voortdurend. Daarom gebruikt VDAB voortaan een dynamische beroepenstandaard. Deze nieuwe standaard groeit mee met de arbeidsmarkt. Nieuwe beroepen, veranderende vaardigheden of extra kennisvereisten? Ze worden opgenomen, zodat een profiel actueel blijft.
In België beheert VDAB de zogenaamde ‘Competent’-standaard. Dat is een databank die als standaardtaal wordt gebruikt om alle beroepen in België te omschrijven, met de kennis en competenties die daarbij horen. Je vindt ze op competent.vdab.be.