Succesvolle tweede editie van JobStart

Op maandag 19 en woensdag 21 oktober organiseerden stad Antwerpen en VDAB, samen met Atlas, de tweede editie van JobStart, een beurs voor jobs en opleidingen. Meer dan 1.500 werkzoekenden maakten kennis met 37 werkgevers. Naast solliciteren konden bezoekers deelnemen aan workshops en zich meteen aanmelden voor een opleiding.

Eind september stonden er 43.848 vacatures open in de provincie Antwerpen, waarvan 11.858 voor de stad Antwerpen. Daarnaast telt de provincie Antwerpen 72.459 werkzoekenden zonder werk, waarvan er 34.456 in de stad Antwerpen wonen. Via deze jobbeurs willen VDAB en stad Antwerpen dan ook vraag en aanbod op de arbeidsmarkt met elkaar in contact brengen en bedrijven helpen om hun openstaande vacatures in te vullen.

Maandag konden werkzoekenden kennismaken met jobs en opleidingen in de horeca, verkoop, zorg, maritieme en administratieve sector. Op woensdag focuste de beurs op technische profielen in onder andere bouw, industrie, logistiek en administratie.

Schepen voor werk Lien Van de Kelder: "In Antwerpen willen we meer mensen aan het werk. Met ons banenplan Antwerpen Werkt! hebben we eerder dit jaar onze samenwerking met VDAB en andere partners verder verankerd. Daar plukken werkzoekenden én werkgevers vandaag al de vruchten van, onder andere op deze tweede editie van JobStart. Want uiteindelijk telt maar één resultaat: meer Antwerpenaren die de stap zetten naar een opleiding of job, en meer werkgevers die het talent vinden dat ze zoeken. Daarom blijven we investeren in een aanpak die niemand loslaat!”

Voorbereidende workshops

Werkzoekenden halen meer uit een jobbeurs als ze goed voorbereid zijn. Daarom organiseerden de partners vooraf voorbereidende sessies waarin deelnemers leerden hoe ze zichzelf voorstellen aan werkgevers, hun talenten in de kijker zetten en gericht vacatures, opleidingen en beroepen verkennen. Zo'n 300-tal werkzoekenden nam hieraan deel.

Jobs en opleidingen

Op de jobbeurs konden de bezoekers rechtstreeks in gesprek gaan met werkgevers. Daaruit volgden minstens 217 vervolgafspraken met een potentiële werkgever. Wie nog twijfelde kon op de opleidingenbeurs verschillende beroepen uitproberen. 375 werkzoekenden hadden een bemiddelingsgesprek over een opleiding die ze zouden willen volgen.

Profiel bezoekers

Van de bezoekers heeft 80% een actief dossier bij de VDAB, daarvan is 37% vrouw en is 66% tussen de 25 en 50 jaar. Wat opleidingsniveau betreft, is 38% kortgeschoold, 33% middengeschoold en 27% hooggeschoold. Van 2% is de scholingsgraad onbekend. Ongeveer 90% heeft minstens een basiskennis van het Nederlands. Daarnaast is 54% minder dan een jaar werkzoekend, 25% tussen 1 en 2 jaar en 21% langer dan 2 jaar.

Bjorn Cuyt, provinciaal directeur van VDAB: “Deze week hebben we opnieuw waardevolle verbindingen gelegd tussen werkzoekenden en werkgevers. Werkzoekenden die nog nood hebben aan een opleiding voor ze aan de slag kunnen in hun gewenste job, konden zich ter plaatse inschrijven voor deze opleiding. Zo is deze job- en opleidingenbeurs voor veel aanwezigen een belangrijke stap richting een duurzame tewerkstelling en vooral een mooi voorbeeld van de samenwerking tussen stad Antwerpen, Atlas en VDAB."

 

JobStart

Meer informatie

Klik hier voor enkele foto's

Een vraag?

Communicatieverantwoordelijke Antwerpen

Sandra Van Loo